Erasmus Koordinatörler Toplantısı Yapıldı


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) Erasmus Bilgilendirme Toplantısı yapıldı. Mühendislik Fakültesi’nde gerçekleştirilen toplantıya Rektör Prof. Dr. Sabri Gökmen, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemal Esengün, Erasmus Kurum Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. İsmail Güllü ve üniversitenin Erasmus birim koordinatörleri katıldı.

Prof. Dr. Sabri Gökmen yaptığı açılış konuşmasında; sınırların kalktığı bir çağda yaşandığını söyleyerek,  üniversite olarak uluslararasılaşmaya önem verdiklerini belirtti. Erasmus Programının sadece öğrenci ve personel hareketliliğinden ibaret olmadığını vurgulayan Gökmen, “Eğitim programlarının oluşturulması, bilgi ağlarının kurulması ve bilimsel ziyaretler de Erasmus kapsamında yer almaktadır.” diye konuştu.  

Erasmus Kurum Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. İsmail Güllü, Bilgilendirme Toplantısı’nı, gün geçtikçe büyüyen Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesine yeni katılan fakülte ve bölüm koordinatörleriyle tanışmak ve geçtiğimiz dönemleri değerlendirerek gelecek yılın yol haritasını çıkarmak amacıyla düzenlediklerini söyledi.  

Yrd. Doç.Dr. İsmail Güllü, Erasmus kapsamında 2010’dan beri 35 öğrenci ve 18 akademisyenin diğer üniversitelere gittiklerini belirtti. Önümüzdeki yıl Ulusal Ajans tarafından üniversiteye 33 öğrenci ve 22 personel olmak üzere toplam 55 kişilik kontenjan sağlandığını bildirdi.  

2013 bahar döneminde üniversitede bir ilk yaşanacağını söyleyen Güllü, “Erasmus kapsamında ilk defa üniversitemize öğrenci hareketliliği sağlanacaktır. Letonya’dan gelecek iki öğrenci Sağlık Yüksekokulumuzun Hemşirelik bölümünde Nisan-Haziran dönemlerinde staj yapacaktır. Bu hem Karaman’ın hem de üniversitemizin tanıtımı açısından sevindiricidir. Bunu bir başlangıç olarak görüyoruz.” dedi.Erasmus Bilgilendirme Toplantısı bölüm koordinatörlerinin soru ve önerilerini paylaşmalarıyla sona erdi.